Vanaf 1 september dit jaar kunnen medewerkers van verpleeghuizen, verzorgingshuizen en thuiszorg (VVT) in zwaar werk functies met 45 dienstjaren eerder stoppen met werken.

Een wijkverpleegkundige op de fiets. (Foto: Arno Massee)

Vakbonden en werkgevers in de VVT zijn vandaag tot een concreet uitgewerkt onderhandelaarsakkoord van de cao VVT gekomen. Dat meldt vakbond FNV Zorg en Welzijn.

Eerder stoppen met werken

De afspraak over eerder stoppen met werken, was al opgenomen in de laatste cao van 2019 – 2021 in aansluiting op het pensioenakkoord. Deze is nu uitgewerkt en toepasbaar vanaf 1 september 2021. Daarnaast is er een spaarverlofregeling afgesproken die voor medewerkers in alle leeftijden mogelijkheden biedt om duurzaam aan het werk te kunnen blijven.

Lees meer op de website van werkgeversorganisatie Actiz. 

Nienke Berends