Statische belasting – te lang in dezelfde (onhandige) houding werken – is een belangrijke oorzaak van klachten aan het bewegingsapparaat voor mensen die in de zorg werken. Omdat de klachten sluipend ontstaan, maar ‘killing’ kunnen zijn, kun je statische belasting een ‘sluipmoordenaar’ noemen. De oplossing begint bij bewustwording en kennis. In deze nieuwe afspeellijst Statische belasting op YouTube staan praktische fimpjes en filmpjes waarin Nico Knibbe van het zelfredzaamheidsprogramma Goed Gebruik uitleg geeft over de achtergrond van statische belasting. 

Wat is overbelasting?

Meer filmpjes

Bekijk ook de Praktijkrichtlijn Fysieke belasting (pdf)

Werk niet langer dan één minuut met een gedraaide en/of meer dan 30 graden voor- of zijwaarts gebogen romp – Nico Knibbe 


Praktische filmpjes

Clënten helpen bij het gaan zitten en opstaan. Werken met hulpmiddelen, manoeuvreren en rijden en nog veel meer praktische filmpjes. Bekijk alle filmpjes van Goed Gebruik

Gratis e-learning Fysieke belasting

Deze freelearning leert je alles over het aannemen van een goede ergonomische werkhouding en het voorkomen van rug-, nek- en schouder klachten.