Deze nieuwe Free Learning-module bestaat uit 20 vragen en duurt ongeveer 30 minuten. Het zijn vragen als:

  • Hoeveel van de thuiswonende ouderen valt minstens één keer per jaar?
  • Hoe komt het dat veel valpartijen plaatsvinden in een sanitaire ruimte?
  • Wat is de goede hoogte voor de handvatten van een rollator?

Feedback

De Free Learning bestaat onder meer uit praktische teksten en films. Per vraag krijg je goed onderbouwde feedback en leer je veel over risicofactoren en het voorkomen van vallen. Als je voldoende vragen goed hebt krijg je aan het eind een certificaat. Heb je de eerste keer niet genoeg vragen goed beantwoord? Geen nood! Je kunt deze Free Learning net zo lang herhalen tot je alles goed hebt.

Voor deze module kun je 1 accreditatiepunt halen (4 euro administratiekosten), het certificaat is altijd gratis. De Free Learning is ontwikkeld door het St. Antonius Ziekenhuis met financiering van StAZ (Stichting Arbeidsmarkt Ziekenhuizen).

Meer doden door valpartij


In totaal kregen 5.863 mensen in 2018 een dodelijk ongeval. 8 op de 10 van deze ongevallen was een ongelukkige val. Zij overleden binnen 30 dagen na de val aan de gevolgen hiervan. Ruim 75 procent van de overledenen was 80 jaar of ouder.


Lees verder